Novinky

Vyhlásenie výzvy na predkladanie ponúk

Výzva na predkladanie ponúk je vyhlásená v súvislosti s realizáciou projektu "Vývoj a implementácia imunomodulačnej bunkovej terapie v boji proti pandémii COVID-19", kód ITMS2014+: 313011ATT8.
Čítať viac

Darujte nám 2% aj v roku 2022

Dajte zmysel svojim daniam a podporte projekty, ktoré realizuje občianske združenie APEL.
Čítať viac

ITAPA Digital Talk: Moderné technológie pre mestá a obce

Cieľom webinára je napomôcť akcelerácií výzvy MIRRI a tiež poskytnúť inšpirácie pre mestá a obce, ktoré uvažujú o využitie technológií pre smart riešenia. Tiež poukázať na pozitívne príklady z praxe – mestá, kde to funguje – české Pardubice a slovenský Kežmarok.
Čítať viac

Konferencia Jarná ITAPA 2021 už 10. júna

Slovensko stojí pred výzvou storočia. Máme na miliardy eur a už o týždeň vláda na ITAPA povie, kam ich dá. Kým doteraz sa o detailoch priveľa nehovorilo, konferencia JARNÁ ITAPA 2021 to zmení. Už 10. júna 2021 naše vládne špičky spolu s odborníkmi prezradia, aký pokrok čaká našu krajinu v nadchádzajúcich rokoch.
Čítať viac

ITAPA Digital Talk: Ako sa zmenilo vzdelávanie počas pandémie

Pred rokom sme si ani nevedeli predstaviť, že deti a študenti budú sedieť doma a učiť sa cez počítače, tablety alebo mobilné telefóny. A potom prišla pandémia. Kde sa nachádza Slovensko po roku? Kam sa slovenské školstvo posunulo, čo zvládlo dobre a v čom stále zaostávame za inými krajinami?
Čítať viac

ITAPA Digital Talk: Progres v informatizácií

Elektronická verejná správa na Slovensku- aký je aktuálny stav a kam smerujeme? Získajte príležitosť dozvedieť sa od tých najpovolanejších, ako dopadlo upratovanie štátneho IT a aké sú ich plány na zvýšenie informatizácie a digitalizácie na Slovensku.
Čítať viac

Darujte nám aj tento rok 2%

Dajte zmysel svojim daniam a podporte projekty, ktoré realizuje občianske združenie APEL.
Čítať viac

Digital Talk: Zelené dáta

Čo používame takmer každý deň a ani si to neuvedomujeme? Priestorové údaje. Či už ich využívate v podobe GPS navigácie v aute alebo pri turistike, pri plánovaní stavieb, monitorovaní životného prostredia, riešení predaja alebo kúpy nehnuteľností, priestorové dáta sú veľmi dôležitou súčasťou nášho života. Aká je aktuálna situácia s priestorovými údajmi na Slovensku aj vo vzťahu k európskej stratégií v tejto oblasti?
Čítať viac

Digital Talk: Ako vyzerá dobrá reforma zdravotníctva?

Slovensko má zdravotníctvo zrelé na reformu. Systém poskytovania zdravotnej starostlivosti je neefektívny, nepodporuje inovácie a v konečnom dôsledku vedie k nižšej kvalite služieb v porovnaní s inými krajinami.
Čítať viac

Call for Papers konferencia ITAPA 2021

Nechajte o sebe počuť!

ITAPA Vám ponúka jedinečnú príležitosť na predstavenie Vášho úspešného projektu alebo ambiciózneho nápadu, ktorý inovatívne využíva digitálne technológie.
Čítať viac

Digital Talk: Inovácie v zdravotníctve

Ako rozoznať dobrý nápad v digitálnych inováciách? Ako ho zrealizovať? Kde zohnať financie a podporu? Aké sú hlavné prekážky? A prečo to na Slovensku ide pomalšie ako v susedných krajinách?
Čítať viac

Opportunity Award 2020

Dievčatá od 15 do 19 rokov, zapojte sa do súťaže a povedzte svetu, aké príležitosti vedia ženy priniesť IT.
Čítať viac

Projekt Efektívne Slovensko produkuje prvé výstupy

Hospodári Banskobystrický kraj s pridelenými financiami efektívne? Vynakladá Košický kraj na správu ciest priveľa prostriedkov v porovnaní s ich skutočnou kvalitou? Ako pristupuje Nitriansky kraj k ochrane životného prostredia na svojom území? Do akej mieri a ako efektívne Žilinský kraj vplýva na vzdelanostnú úroveň svojich obyvateľov? Aká je rozpočtová bilancia Prešovského kraja v priebehu uplynulého desaťročia? Čo môže Trenčiansky kraj urobiť pre zvýšenie bezpečnosti ciest vo svojej správe? Vynakladá Trnavský kraj v porovnaní s ostatnými krajmi dostatočné prostriedky do oblasti vzdelávania?
Čítať viac

ITAPA vyhlasuje súťaž Cena ITAPA 2020! Hľadáme projekty do IT siene slávy

ITAPA vyhlasuje už 19. ročník prestížnej súťaže Cena ITAPA, ktorá je každoročnou súčasťou Medzinárodného kongresu ITAPA. Uzávierka prihlášok je 1. októbra 2020. Tento rok bude mať kongres tri dni (9. – 11.11. 2020), pričom prvý deň bude venovaný témam smart industry a digitálnemu zdravotníctvu, druhý deň budú rezonovať témy eGovernmentu, digitalizácie spoločnosti a financovania, a posledný deň kongres ITAPA uzavrú témy kybernetickej bezpečnosti.
Čítať viac